
prešao u veru
Snimio čuveni film "Vidimo se u čitulji", pa se zamonašio: Danas je monah Romilo, a evo kako izgleda!
Knežević je svoj mir pronašao u manastiru
Nekoliko poznatih ličnosti slavu su zamenili duhovnim životom i zamonašili su se, a jedan od njih je i Aleksandar Knežević, autor dokumentarnog filma „Vidimo se u čitulji“, koji je snimljen 1994. godine.
Knežević je svoj mir pronašao u manastiru, a pre nego što se zamonašio, mese dana je putovao po manastirima.
On je radio kao novinar "Politike", a scenario filma "Vidimo se u čitulji" baziran je na knjizi „Kriminal koji je izmenio Srbiju“, čiji su autori Aleksandar Knežević i Vojislav Tufegdžić.

Aleksandar je u jednom trenutku života želeo je da bude daleko od onoga što ga je podsećalo na svet. Otišao je u Studenicu, gde je započeo svoj duhovnički život, potom je tihovao u Studenici, a zamonašio se na Hilandaru.
Kao monah Romilo Knežević, šest godina je spremao doktorat u Londonu, na Univerzitetu u Oksfordu. U emisiji „Agape“, Aleksandra Gajšeka, pričao je o svom neobičnom životnom putu. Sa očeve strane, u porodici je bilo šest-sedam generacija sveštenika, ali su ga vaspitavali potpuno liberalno, a roditelji su mu studirali DIF. Diplomirao je svetsku književnost, a onda je godinu dana proveo u Londonu, i to je kako kaže, možda bila jedna od najtežih godina njegovog života.
Bonus video:
(Espreso/Blic/Ivana Bradanji/Preneo D.M.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!